Za Split smo se odlučili sasvim slučajno. Trebalo je da idemo u Ohrid ali kako je bilo najavljeno loše vrijeme našli smo alternativnu destinaciju sa mnogo ljepšom prognozom a do koje se stiže za približno isto vrijeme. Mogu vam reći da smo prezadovoljni ovim putovanjem i da ćemo ga sigurno još koji put ponoviti. Mi smo Split posjetili u aprilu za Vaskrs. Vrijeme je bilo idealno za šetnju tako da smo dane provodili napolju. Posjetili smo Dioklecianovu palatu, šetali uz rivu, redovno doručkovali najbolje kroasane u Buttersu i probali najbolju pizzu ikad u Sette sorelle. Smještaj smo našli na Bookingu i njega takođe mogu samo da pohvalim. Tako ljubazne domaćine mi još nikad nismo imali a stančić je bio na odličnoj lokaciji, izuzetno čist i opremljen sa ukusom. Svakog jutra smo se budili uz cvrkut ptica i to je svakako jedna od stvari koja me oduševila u Splitu. Jednog dana smo u šetnji naišl i na divlje paunove koji slobodno šetju gradom.
Ako se odlučite da posjetite Split predlažem da napravite i izlet do Trogira.
Za kaj evo i par slika iz Splita.




















Нема коментара:
Постави коментар