субота, 27. јун 2026.

Split

Za Split smo se odlučili sasvim slučajno. Trebalo je da idemo u Ohrid ali kako je bilo najavljeno loše vrijeme našli smo alternativnu destinaciju sa mnogo ljepšom prognozom a do koje se stiže za približno isto vrijeme. Mogu vam reći da smo prezadovoljni ovim putovanjem i da ćemo ga sigurno još koji put ponoviti. Mi smo Split posjetili u aprilu za Vaskrs. Vrijeme je bilo idealno za šetnju tako da smo dane provodili napolju. Posjetili smo Dioklecianovu palatu, šetali uz rivu, redovno doručkovali najbolje kroasane u Buttersu i probali najbolju pizzu ikad u Sette sorelle. Smještaj smo našli na Bookingu i njega takođe mogu samo da pohvalim. Tako ljubazne domaćine mi još nikad nismo imali a stančić je bio na odličnoj lokaciji, izuzetno čist i opremljen sa ukusom. Svakog jutra smo se budili uz cvrkut ptica i to je svakako jedna od stvari koja me oduševila u Splitu. Jednog dana smo u šetnji naišl i na divlje paunove koji slobodno šetju gradom. 
Ako se odlučite da posjetite Split predlažem da napravite i izlet do Trogira. 
Za kaj evo i par slika iz Splita.


IMG_2237

IMG_20260411_163431

IMG_20260410_180613

IMG_20260411_144538

IMG_20260410_180613

IMG_2251

IMG_2253

IMG_2264

IMG_2267

IMG_2269 IMG_2275

IMG_2277

IMG_2278 IMG_2279 IMG_2285

IMG_2286

IMG_2300

IMG_2324

IMG_2358

IMG_20260410_181443

Нема коментара:

Постави коментар